ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0-1 ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ

Στους 8 του Κυπέλλου Ευβοίας πέρασε η ΑΕΚ Χαλκίδας αφού έκαμψε την αντίσταση του Απόλλωνα Ερέτριας με 1-0 και σκόρερ τον Αντώνη Μπισμπικόπουλο. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με καλές αξιώσεις για την ΑΕΚ Χαλκίδας και κατάφερε να προηγηθεί στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του Μπισμπικόπουλου ύστερα από σέντρα του Θωμά ενώ στο 27ο λεπτό ο Λούκας με μια υπέροχη ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε έξω από την μεγάλη περιοχή του τερματοφύλακα του Απόλλωνα Τόρα ντρίμπλαρε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά τελευταία στιγμή κόπηκε από τον Φουρμούζη.

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016

Α.Ο. Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-0 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ!

Α.Ο. Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-0

Δεν κατάφερε η ΑΕΚ Χαλκίδας να κάνει το 4 στα 4 και να μείνει μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα καθώς ηττήθηκε από τον Α.Ο. Ν. Αρτάκης με 1-0.
Με το καλησπέρα και στην πρώτη ευκαιρία που έκανε η Αρτάκη κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ο Σεχάϊ ύστερα από σέντρα του Μπαλαμπάνη στο 5ο λεπτό. Η ΑΕΚ Χαλκίδας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το παιχνίδι και η Αρτάκη δημιουργούσε κινδύνους για την περιοχή του Μητακίδη όπως  στο 11ο η πολύ ωραία κάθετη μπαλιά του Μαντά έβγαλε μόνο του τον Κολιόπουλο αλλά αυτός έχασε το κοντρόλ και τον έκοψε ο Τσούτης. Όσο πέρναγε η ώρα η ΑΕΚ Χαλκίδας έπαιρνε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να απειλήσει την εστία του Μόρου στο 17ο λεπτό όταν το απ’ ευθείας φάουλ του Ταυταρίδη από το μέσο του κέντρου και της μεγάλης περιοχής ανάγκασε τον τερματοφύλακα της Αρτάκης σε εντυπωσιακή απόκρουση κρατώντας το 1-0.